76-letni Pan Zenon – najstarszy student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu studiuje najstarszy student w Polsce, 76-letni Pan Zenon. Ostatnio ukończył on kierunek kroatystyki, jednak jego powiązania z tym zasłużonym ośrodkiem akademickim nie kończą się na tym etapie.

Pan Zenon Lenczewski, do niedawna student filologii chorwackiej na UAM, 6 października obronił swoją pracę magisterską. Wiadomość o tym sukcesie przekazał Instytut Filologii Słowiańskiej na swoim profilu społecznościowym.

W serwisie Facebook pojawił się post: „Kolejne obrony za nami! I to jakie! Pani Mirka, Pan Zenon (tak, to ten Pan Zenon) i Pani Agnieszka obronili się na oceny bardzo dobre! Egzaminy dyplomowe dla komisji w składzie: prof. Magdalena Koch, prof. Patryk Borowiak, dr Urszula Putyńska i dr Emilian Prałat były czystą przyjemnością”.

Intrygująco brzmiał tytuł pracy magisterskiej świeżo upieczonego absolwenta: „Graffiti jako sztuka (nie)pamięci. Obraz emocji i poglądów wyrażonych na murach miast w Republice Chorwacji po rozpadzie Jugosławii”. Pan Zenon, korzystając ze stypendium, spędził kilka tygodni w terenie na Bałkanach, skąd pozyskiwał materiały potrzebne do napisania swojej pracy.