Apel policji o pomoc w wyjaśnieniu sprawy kradzieży Mini Coopera w Poznaniu

Stróże prawa z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto publicznie apelują o wsparcie w rozwikłaniu tajemnicy związanej z kradzieżą samochodu marki Mini Cooper. Wydarzenie miało miejsce 1 sierpnia bieżącego roku na ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa poznańskiej komendy policji, Małgorzata Meloch, przekazała informację, że detektywi zabezpieczyli i przeanalizowali materiał filmowy z monitoringu. Na nagraniach widoczna jest postać mężczyzny, który może być powiązany z tym przestępstwem.

Pojazd został zabrany w biały dzień. Aktualnie trwają intensywne prace nad identyfikacją mężczyzny, którego obraz został już uwidoczniony dla społeczeństwa. Władze liczą teraz na pomoc od świadków tego incydentu.

Wszystkie osoby, które są w stanie rozpoznać mężczyznę ze zdjęć, zachęcane są do nawiązania kontaktu z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto. Mogą to zrobić dzwoniąc pod numer 47 77 143 54 i skontaktować się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za prowadzenie tej sprawy. Alternatywnie, mogą skorzystać z numeru czynnego przez całą dobę, którego to jest 47 77 123 11.

Zeznania świadków mogą przyczynić się do szybszego ujęcia podejrzanego oraz zwrotu skradzionego pojazdu. Policja gwarantuje całkowitą dyskrecję i zapewnia, że jakiekolwiek informacje będą traktowane jako poufne.