Art & Science Lab: Punkt Spotkań Między Sztuką, Nauką i Technologią

Elżbieta Kopińska, prezeska fundacji, z entuzjazmem zaprasza na wyjątkowe happeningi pod szyldem Art & Sience Lab. Jest to jedyna taka inicjatywa na naszym rodzimym gruncie, kierowana do wszystkich osób zafascynowanych sztuką, nauką oraz najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Prezeska fundacji widzi w tym przedsięwzięciu doskonałą okazję do integracji środowisk naukowych z artystycznymi.

Seria spotkań, warsztatów oraz wykładów o nazwie Art & Sience Lab skupia się na łączeniu dziedzin takich jak praktyki artystyczne, technologie i badania naukowe. Już w najbliższy weekend rusza cykl weekendowych wydarzeń, podczas których prelegenci będą poruszać zagadnienia dotyczące wykorzystywania nowoczesnych technologii multimedialnych, takich jak immersyjność, AI czy interaktywność, a także realizacji praktyk badawczo-artystycznych i ich implementacji do procesu twórczego i artystycznego. Wszystkie wydarzenia są dostępne dla publiczności za darmo.

Kopińska podkreśla, że w tym dniu centrum uwagi nie będzie skupione na badaniach naukowych ani na naukowcach samych w sobie. Zamiast tego, reflektor skierowany będzie na działalność Fundacji Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Ta instytucja, działająca już od 5 lat, zajmuje się szeroko rozumianym polem działań, które wykraczają poza tradycyjne badania naukowe – obszar ten jest szczególnie interesujący dla uczestników Art & Sience Lab.