Awans Lecha Poznań do III rundy eliminacji Ligi Konferencji 2023/2024

Dzień 3 sierpnia przyniósł radosną wiadomość dla fanów Lecha Poznań – drużyna ta odniosła triumf, zdobywając wejściówkę do III rundy eliminacyjnej prestiżowej Ligi Konferencji sezonu 2023/2024. Informacje na temat przeciwnika Kolejorza w nadchodzącej fazie eliminacji zostały już ujawnione. Do pierwszego starcia dojdzie już za tydzień, w czwartek 10 sierpnia, a mecze rozpoczną się o godzinie 20:00 na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Spartak Trnava, który otrzymał rozstawienie, musiał zmierzyć się z FK Audą Kekavą z Łotwy, debiutantem w europejskich rozgrywkach pucharowych, już w II rundzie eliminacyjnej. Rywalizacja rozpoczęła się w stolicy Łotwy, Rydze. Już w siódmej minucie gry drużyna słowacka objęła prowadzenie i pomimo tego, że od trzydziestej piątej minuty zmuszeni byli grać w dziesięciu, utrzymali swoją przewagę. Łotysze zdołali jednak wypracować sobie pozycję dominującą i doprowadzić do remisu w sześćdziesiątej minucie meczu.

Rewanżowa potyczka miała miejsce dziś o godzinie 17:30 w Trnavie. Spotkanie nie przyniosło niespodzianek – Spartak szybko zdecydował o swoim zwycięstwie, strzelając trzy gole podczas tylko dziewięciu minut gry przed przerwą. Mecz zakończył się końcowym wynikiem 4:1 na korzyść Spartaka. Teraz to właśnie oni staną na drodze Lecha Poznań w kolejnej rundzie eliminacji.