IV edycja Programu Stypendiów Twórczych w Poznaniu otwiera drzwi dla lokalnych artystów

Magistrat Poznański oficjalnie ogłosił rozpoczęcie IV edycji Programu Stypendiów Twórczych Miasta Poznania. Program ten jest skierowany przede wszystkim do twórców z Poznania, pracowników branży kulturalnej, animatorów kultury oraz edukatorów.

Program Stypendiów Twórczych Miasta Poznania, jak przekazał Urząd Miasta, został zainicjowany z myślą o wsparciu działań artystycznych i rozwoju miejscowych twórców oraz innych osób związanych ze środowiskiem kulturalnym. Łączna pula funduszy przeznaczona na stypendia wynosi 300 tys. złotych.

„To już kolejny program stypendialny, który ma na celu wsparcie zdolnych poznanianek i poznaniaków w ich twórczym rozwoju” – mówił w czwartek Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania. Dodał również, że celem programu jest docenienie tych osób, które swoimi działaniami wyróżniają się i kształtują lokalną kulturę Poznania. Wyraził nadzieję, że dzięki temu finansowemu wsparciu będą mogli dalej rozwijać swoje umiejętności i poszerzać zakres swojej aktywności.

Magistrat informuje, że beneficjentami stypendium mogą być artyści z różnych dziedzin, takich jak sztuki wizualne, muzyka, teatr, taniec, literatura czy kino. Są to także osoby zajmujące się działalnością edukacyjną lub interdyscyplinarną; koordynatorzy, animatorzy i producenci projektów kulturalnych; osoby prowadzące badania lub działalność aktywistyczną; osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.