Rozbudowa sieci dróg rowerowych w Poznaniu

W czerwcu tego roku, na północnej części jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary oraz Wolnica, rozpoczęto prace nad pierwszym odcinkiem nowego szlaku rowerowego. Przewiduje się, że ta część trasy zakończy się na skrzyżowaniu z ulicą Działową.

Dzisiaj przekazano informacje, że ten sam podmiot, który jest odpowiedzialny za budowę wymienionego odcinka, podejmie się realizacji kolejnej części trasy. Ta ma prowadzić aż do ulicy Kulasa.

Jak wyjaśnia Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, miasto postanowiło skorzystać z prawa opcji, które było elementem procedury przetargowej. To oznacza, że zakres prac zostanie poszerzony o dodatkowy odcinek między ulicą Działową a przejazdem przez ulicę Solną, która łączy ulice Kulasa i Kościuszki.

Zgodnie z informacją udzieloną przez Płóciniczaka, budowa pierwszego odcinka jest już zaawansowana – zamontowane zostały pierwsze krawężniki, a na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary i Estkowskiego trwa układanie okablowania sygnalizacji świetlnej.