Bartosz Guss, były wiceprezydent Poznania, obejmuje pozycję dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Stanowisko dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich zaszedł Bartosz Guss, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania. Owa zmiana nie wywołała zdziwienia u radnej z PiS, Sary Szynkowskiej vel Sęk, reprezentującej poznański samorząd.

Zdaniem Szynkowskiej, ani fakt ten nie jest niespodziewany, ani też nie budzi wątpliwości. Wyjaśnia to bliskimi relacjami między Jaśkowiakiem, obecnym prezydentem Poznania, a deweloperami. Szynkowska twierdzi, że ów sojusz ma wpływ na decyzje urzędu miasta i przekonana jest, że to właśnie dlatego Bartosz Guss zdecydował się na zajęcie stanowiska w Polskim Związku Firm Deweloperskich.

Z drugiej strony, Halina Owsianna – radna z lewicy – wyraża swoje zdziwienie tą decyzją. Mimo to, kwestionuje zarzut dotyczący sprzyjania przez Gusssa deweloperom. Owsianna podkreśla, że jeśli takie działanie rzeczywiście miało miejsce, byłoby to odbite w lokalnych planach i studiach. Radna lewicy zaznacza, że nie jest w stanie zidentyfikować takiego wsparcia.