Będzie remont DPS w Poznaniu. Prezydent miasta przedstawił warunki!

To już pewne – Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu przejdzie renowację. Według zapewnień prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka, modernistyczny budynek zostanie przekształcony w taki sposób, aby zyskać nie tylko funkcjonalny ale i miły dla oka wygląd.

O planach na remont modernistycznego budynku przy ulicy Ugory w Poznaniu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dowiedzieli się na oficjalnym spotkaniu z prezydentem miasta, Jackiem Jaśkowiakiem. Ten ostatni zapewniał, że po remoncie, cała przestrzeń będzie o wiele lepiej przemyślana a jednocześnie dająca większe możliwości dla codziennego życia w DPS. Nie można zapomnieć, że budynek ten to prawdziwa modernistyczna perełka i w planach jest również przywrócenie jej historycznego wyglądu elewacji.

W budynku zmodernizowane zostaną nie tylko instalacja elektryczna ale i centralne ogrzewanie. Do remontu przeznaczone zostaną również trzy zbiorcze łazienki, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace ruszą tuż po wakacjach.