Skończył się program miejskiego usuwania azbestu. Co dalej?

Tylko do końca kwietnia trwał nabór wniosków do miejskiego programu usuwania azbestu z nieruchomości w Poznaniu. Miasto zobowiązywało się do pokrycia całkowitych kosztów związanych z demontażem i odbiorem materiałów zawierających ten szkodliwy składnik.

O tym, że azbest jest bardzo szkodliwym elementem krajobrazu, wiadomo nie od dzisiaj. Chociaż przed laty był bardzo popularnym składnikiem wielu domów jednorodzinnych, obecnie jest uważany za materiał toksyczny. Włodarze wielu miast, w tym Poznania, dążą do całkowitego usunięcia go z budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz z działek budowlanych. Motywacją do pozbycia się tego materiału miała być kolejna edycja miejskiego programu usuwania azbestu z nieruchomości w mieście.

Jak informuje poznański magistrat, z tego programu skorzystało wiele gospodarstw domowych z Poznania. Co jednak z tymi, którzy przegapili termin? Otóż najlepiej jest poczekać na kolejną edycję programu, która będzie uruchomiona najpewniej na jesień 2023 roku. O sprawie będziemy informować na bieżąco.