Bezbolesne rozwiązanie dla jedwabiście gładkich nóg. Sprawdzone sposoby na usuwanie owłosienia!

Nogi, z których zostało usunięte owłosienie, nie tylko zdecydowanie lepiej wyglądają, ale też są przyjemniejsze w dotyku i sprawiają, że można poczuć się bardziej komfortowo. Istnieją różne sposoby na to, by uzyskać efekt jedwabiście gładkich nóg, jednak nie wszystkie są bezbolesne. W dodatku tylko jedna z nich daje długotrwały efekt. Sprawdź, jakie są bezbolesne metody usuwania włosków z nóg i wybierz tę, która ma najwięcej zalet!

Usuwanie włosków z nóg przy pomocy maszynki do golenia

Trudno zaprzeczyć, że to właśnie ta bezbolesna forma usuwania włosków z nóg jest szczególnie popularna, choć efekt jedwabistej skóry po goleniu maszynką utrzymuje się najkrócej. Niestety już na drugi dzień po goleniu włoski zaczynają już odrastać i choć jeszcze ich nie widać, to nogi nie są już gładkie. Użycie maszynki do golenia jest jednak proste i nie wymaga zastosowania specjalnej techniki, a do tego pozwala uzyskać pożądany efekt w bardzo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać o tym, że maszynka do golenia nóg powinna być utrzymywana w czystości i nie powinno się jej stosować więcej niż kilka razy, aby uniknąć uszkodzeń skóry, zaczerwienień i uczucia szczypania. Maszynka wymaga też wykorzystania kosmetyku takiego jak np. pianka do golenia włosów, który ułatwia poślizg oraz ogranicza ryzyko podrażnień.

Kremy do depilacji nóg

Kremy do depilacji to kolejna bezbolesna metoda usuwania owłosienia z nóg. Może ona dać efekt jedwabiście gładkiej skóry na nieco dłuższy czas niż po goleniu maszynką. Działanie kremów do depilacji nóg opiera się na substancjach chemicznych, które wnikają do wnętrza włosa i uszkadzają keratynę, czyli składnik będący jego budulcem. Maszynki do golenia usuwają tylko łodygę włosa (korzeń znajduje się przecież pod skórą), natomiast krem do golenia wnika głębiej. Właśnie dlatego efekt gładkiej skóry nóg utrzymuje się dłużej niż w przypadku wyżej opisanej metody usuwania owłosienia, bo około 4 dni, a odrastające włoski są nieco słabsze. Wadą takich produktów jest to, że niekoniecznie działają na silne, grube włosy, ponadto zazwyczaj mają niezbyt przyjemny zapach. Jeśli zależy Ci na tym, aby depilacja nóg pozwoliła Ci się cieszyć jedwabiście gładką skórą nóg przez długi czas, pomyśl o innym rozwiązaniu!

Depilacja laserowa – efekt, który daje najwięcej satysfakcji

Depilacja nóg laserem to depilacja trwała i bezbolesna. Po kilku zabiegach włosy usuwane są na stałe i nie trzeba już martwić się tym, że co kilka dni konieczne będzie powtarzanie zabiegu, tak jak w przypadku innych metod bezbolesnego usuwania niechcianego owłosienia. Wystarczy, że wybierzesz renomowany salon, który możesz znaleźć na przykład tutaj: depilacja laserowa Poznań, a przekonasz się, że pozbycie się mało estetycznych włosków na stałe jest możliwe i to bez bólu oraz wyrzeczeń. Pamiętaj tylko o tym, że depilacji laserowej nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze, nie można też wystawiać jej na słońce przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Oprócz nielicznych przeciwskazań, takich jak np. ciąża, nie ma powodów do tego, by nie skorzystać z laserowej depilacji nóg. Ten zabieg to najlepsze bezbolesne rozwiązanie dla jedwabiście gładkich nóg na co dzień!