"Bezpieczeństwo Polski w Europie na szali podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego" – Marcin Bosacki z Koalicji Obywatelskiej przekonuje w Lesznie

Mając na celu zdobycie mandatu eurodeputowanego, Marcin Bosacki z Koalicji Obywatelskiej, ubiegający się o nominację z listy wielkopolskiej, bez ogródek stwierdził w Lesznie, że nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego będą kluczowe dla bezpieczeństwa Polski na tle Europy.

Podczas swojego wystąpienia, Bosacki zaznaczył, że Polska i Unia Europejska muszą sprostać dwóm kluczowym zagrożeniom. Wśród nich wymienił agresywną politykę prowadzoną przez Władimira Putina. Drugie zagrożenie, zdaniem Bosackiego, wiąże się bezpośrednio z Unią Europejską.

Bosacki podkreśla, że istnieją siły działające w obrębie Unii Europejskiej, które dążą do jej osłabienia lub nawet rozbicia. Według niego, jeśli te ugrupowania zyskają przewagę lub uzyskają co najmniej 1/3 głosów, to przyszłość Europy oraz bezpieczeństwo Polski mogą znaleźć się w niepewnej sytuacji, pełnej niewiadomych.

Wśród partii, które zdaniem Bosackiego stanowią zagrożenie dla Unii, znalazły się między innymi niemiecka AfD, francuska partia Marine Le Pen i Victor Orban, prezydent Węgier. Nie zapomniał także o hiszpańskiej „Vox” oraz polskim Prawie i Sprawiedliwości.