Sezon rekrutacyjny na poznańskie uczelnie: 200 kierunków do wyboru i 15 tysięcy miejsc

Mimo że maturzyści będą znać rezultaty swoich egzaminów dojrzałości dopiero 9 lipca, już teraz mają możliwość starać się o miejsce na uczelni swoich marzeń. W Poznaniu, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, proces rekrutacji ruszył niemal natychmiast, czyli na początku czerwca.

Jak informuje prorektor ds. studenckich na uniwersytecie, prof. Joanna Wójcik, instytucja edukacyjna oferuje aż 15 tysięcy miejsc na różnych poziomach nauki, rozproszonych pomiędzy 200 kierunkami studiów. Są tu zarówno kierunki humanistyczne, społeczne, jak i przyrodnicze czy ścisłe. Studenci mogą wybrać między innymi informatykę kwantową, geoslawistykę czy studia dotyczące zmian klimatu ziemi. Są też nowe propozycje kierunków takie jak amerykanistyka oraz kognitywistyka w języku angielskim – dodaje prof. Joanna Wójcik.

Innowacyjność w ofercie chlubią się również na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, gdzie wprowadzono kierunki takie jak agroturystyka i „projektowanie żywności”.

Rekrutacje odbywają się również na innych publicznych uczelniach poznańskich, takich jak Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego czy Akademia Wychowania Fizycznego.

Egzaminy wstępne na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu zaplanowane są na czerwiec i lipiec. Główny termin rekrutacji na Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego zakończył się już 2 czerwca.