Bieg Niepodległości: zmiany w komunikacji miejskiej w Poznaniu

W najbliższą sobotę, 11 listopada, mieszkańcy Poznania będą mieli okazję uczestniczyć w świętowaniu Imienin Ulicy Święty Marcin. Z myślą o tych, którzy chcą dotrzeć do centrum miasta na czas, władze miasta zdecydowały się na wzmożenie kursów linii tramwajowych numer 13 (co 5 minut) oraz 16 i 17 (co 10 minut). Od godziny 12:00 aż do 22:00 te linie będą kursować z podwyższoną częstotliwością. Ten dzień przyniesie również modyfikacje tras niektórych linii autobusowych i tramwajowych, które będą musiały dostosować się do organizowanego tego dnia Biegu Niepodległości. Dodatkowo, ze względu na oba wydarzenia, tymczasowo zmieniona zostanie organizacja ruchu w pobliżu miejsca ich odbywania się.

Zarówno Imieniny Ulicy Święty Marcin jak i Bieg Niepodległości wymagają wprowadzenia kilku istotnych zmian w organizacji ruchu. Zamknięciu ulegną aleja Niepodległości – pomiędzy ulicami Święty Marcin i Libelta – oraz ulica Grunwaldzka.

Zablokowanie ruchu na al. Niepodległości spowoduje konieczność zmiany tras pięciu linii autobusowych (163, 168, 169, 171 i 212), które będą obowiązywać przez cały ten dzień. Zmieniony zostanie także przebieg linii tramwajowej numer 16.

Przebieg nowej trasy tramwaju z linii nr 16 przedstawia się następująco: zaczynając od Osiedla Sobieskiego przez trasę PST, ulicę Roosevelta, rondo Kaponiera, ulicę Święty Marcin, Towarową, most Dworcowy, Roosevelta, PST i kończąc na Osiedlu Sobieskiego.