Zgłoszenia na drugą edycję konkursu mikrograntów dla seniorów z Poznania ruszyły

Władze Poznania poinformowały o rozpoczęciu drugiego etapu naboru do konkursu mikrograntów, skierowanego do seniorów zamieszkujących to miasto. Autorzy najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów mają szansę zdobyć finansowe wsparcie na ich realizację, które może wynosić nawet 2,5 tysiąca złotych.

Wsparcie w ramach tego konkursu mogą uzyskać różnorodne inicjatywy. Mogą to być zarówno projekty międzypokoleniowe, jak i te skoncentrowane wyłącznie na potrzebach seniorów.

Konkurs mikrograntów jest elementem projektu „Akademia Aktywności Senioralnej 2023”, który jest sfinansowany przez miejskie władze i realizowany przez Fundację Inicjatyw Społecznych „It’s Up To You”. Do udziału w nim zapraszane są grupy seniorów oraz seniorek, które mają pomysł na ciekawe i wartościowe działania.

Łączna pula środków do rozdysponowania w ramach tegorocznego konkursu przekracza 112,5 tysiąca złotych. Z tej kwoty, na realizację inicjatyw planowanych na listopad i grudzień 2023 roku przeznaczono 72,5 tysiąca złotych.