Trzy osoby aresztowane za kradzież z rozbojem w Poznaniu

23 i 24 października bieżącego roku, funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, pracując wspólnie z Prokuraturą Rejonową Poznań Nowe Miasto, aresztowali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Według raportów, zdarzenie miało miejsce w jednym z lokalnych sklepów spożywczych. Śledztwo dotyczące tej kwestii rozpoczęło się 20 października podczas wieczornych godzin.

Zaaranżowany plan zakładał subtelne zapakowanie alkoholu oraz kilku tabletek do zmywarki do plecaka, na pozór niepozorne działania mężczyzn były jednak tylko kamuflażem dla niewielkich zakupów, które faktycznie zostały opłacone. Czujny ochroniarz jednak dostrzegł ich manewry i zablokował wyjście z obiektu. Podejrzani na początku zgadzali się na zwrot kradzionych towarów, ale zmienili zdanie, gdy tylko nadarzyła się okazja – nadejście innego klienta – i opuścili sklep na siłę. Pracownik i ochroniarz, którzy próbowali im przeszkodzić zostali zaatakowani. Złodzieje uciekli samochodem, który zaparkowali w pobliżu.

Dzięki dokładnemu przesłuchaniu świadków i zbadaniu nagrań z monitoringu, funkcjonariusze szybko zidentyfikowali i aresztowali właściciela pojazdu, który okazał się jednym z podejrzanych. W ciągu kolejnej doby, dwaj pozostali mężczyzny również zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Wszyscy aresztowani to mieszkańcy Poznania oraz okolicznego powiatu, w wieku od 30 do 65 lat.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Poznań Nowe Miasto, podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej o mniejszej szkodliwości społecznej, co oznacza, że mogą spędzić do 5 lat w więzieniu. Prokuratura nałożyła na nich także policyjny dozór.