Boże Narodzenie w Poznaniu

Caritas Archidiecezji Poznańskiej w tym roku postanowił zorganizować wspólne kolędowanie przed Bożym Narodzeniem, koncert Małej Armii Janosika oraz Wigilię dla najuboższych.

Wspólne kolędowanie z Małą Armią Janosika

Adwent dla osób wierzących rozpoczyna przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym roku pierwsza niedziela adwentu wypada na dzień 28 listopada i trwa aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przez cały rok prowadzi działania opart na miłosierdziu, a ten okres jest dla nich szczególnie ważny.

Koncert kolęd odbędzie się 11 grudnia w Kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godzinie 17. Koncert ma na celu upowszechnienie polskich kolęd i pastorałek. Jest to szczególny okres, w którym warto zadbać o tradycje świąteczne. Podczas wydarzenia wystąpi grupa artystyczna Mała Armia Janosika, która inspiruje się kulturą góralską.

Członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas wraz z pomocą podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych oraz specjalnych ośrodków wychowawczych przygotowali także Jarmark Bożonarodzeniowy. Przy dźwiękach tradycyjnych, polskich kolęd będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie.

Koncert ma za zadanie podsumować akcję „Tytka charytatywna”, w ramach której zebrana została żywność na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Obdarowywanymi zostaną osoby uczestniczące w Wigilii Caritas 24 grudnia. Wejście na wydarzenie jest  w pełni darmowe.