Nowoczesny Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu

Obecnie na ulicy Bukowej mieści się Dom Pomocy Społecznej nr 1. Już niedługo zmieni on jednak swoją lokalizację. Nowy budynek stanął na Strzeszynie.

Pensjonariusze zamieszkają w nowoczesnym Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu

Przy ulicy Żołnierzy Wyklętych 26 powstała nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej. Budowa obiektu trwała dwa lata, a jej całkowity koszt wyniósł 43 miliony.

Obiekt liczy sobie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i pomieści ok. 100 pensjonariuszy. Dom Pomocy Społecznej podzielony jest na kilka grup, nazywanych familiami. Każda z grup liczy w sobie kilka pokoi, w których maksymalnie zamieszka 15 osób. Pokoje są podzielone na dwie kategorie:

  • jednoosobowe o powierzchni 20 metrów kwadratowych,
  • dwuosobowe o powierzchni 28 metrów kwadratowych.

Każdy z pensjonariuszy na wyposażeniu swojego pokoju będzie miał telewizor, radiowęzeł, internet oraz system alarmowy, dzięki któremu pensjonariusze bez żadnego problemu będą mogli zawołać opiekunów. Dodatkową wygodą są bezpośrednie wyjścia na taras oraz balkon z pokoju.

Na wyposażeniu obiektu znajdują się także miejsca wspólne tj. pokój dzienny, jadalnia i aneks kuchenny. Aby ułatwić pensjonariuszom przemieszczanie się po budynku, każdą z grup oznaczono odpowiednim kolorem.

Dom Pomocy Społecznej chciał zagwarantować swoim podopiecznym jak najlepsze warunki życia, w związku z czym dostępna będzie dla nich także sala gimnastyczna oraz pracowanie, na których odbywać się będą warsztaty, kapica, a nawet kino-kawiarnia. Przed obiektem dostępny dla pensjonariuszy jest duży zielony plac z siłownią, ławkami oraz ścieżką sensoryczną.

Rodzina i inni goście odwiedzać będą mogli pensjonariuszy za pomocą specjalnego, osobnego wejścia. Ma zapewnić to rodzinną atmosferę.

Budynek uzyskał już pozwolenie na użytkowanie, w związku z czym lada dzień pojawią się w nim nowi mieszkańcy.