Nowy tomograf w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

W ostatnim czasie tomograf stosowany w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu psuł się. W ramach dofinansowania z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zakupiony nowy. Urządzenie kosztowało 6,5 mln złotych.

Urządzenie najlepszej klasy

Tomograf stanowi podstawowy element szpitalnego oddziału ratunkowego. Urządzenie działa przez 24 godziny na dobę i jest dostępny dla wszystkich oddziałów i pracowni, więc musi działać niezawodnie. Diagnostyka TK jest niezwykle ważna w celu ustalenia dalszego leczenia pacjentów.

Od wtorku 23 listopada w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu lekarze korzystają z nowego tomografu komputerowego. Dotychczasowy aparat pracował przez 11 lat, wykonując tym samym ponad 100 tysięcy badań. Przez ostatni rok bardzo często ulegał awariom. Załoga szpitala wystąpiła więc do Urzędu Marszałkowskiego o dotację na zakup nowego tomografu. Prośba odniosła sukces. Nowy aparat kosztował 6,5 mln złotych. Dyrektor szpitala zapewnia, że nowy sprzęt jest dwukrotnie lepszy od poprzedniego, zastępuje wiele badań wykonywanych innych metodą, w związku z czym usprawni pracę szpitala, a przede wszystkim posłuży na lata.