Brawurowa akcja poznańskiej policji. Dzięki zorganizowanej akcji zabezpieczyli aż 127 kilogramów narkotyków!

Wydział Kryminalny KMP wraz z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach rozpracowywał tę sprawę przez wiele tygodni. W końcu doszło do akcji, podczas której ujęto na gorącym uczynku cztery osoby. Zarekwirowano również narkotyki o pokaźnej wartości.

Z oficjalnego komunikatu poznańskiej policji wynika, że na początku lutego 2023 roku doszło do zatrzymania czterech osób związanych z obrotem narkotykami. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Prokuratury Rejonowej w Szamotułach oraz Wydział Kryminalny KMP w Poznaniu.

Zatrzymano 22-latka ze Szczecina, który w posiadanej przez siebie walizce posiadał aż sześć kilo marihuany. Kilka dni później rankiem policja weszła do opuszczonych hangarów w okolicy Świebodzina, gdzie na gorącym uczynku przyłapano kolejne dwie osoby.

Podczas czynności policyjnych, znaleziono ponad 120 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej bliskiej sześć milionów złotych. Kolejna grupa antyterrorystyczna wkroczyła do 27-letniej mieszkanki Poznania i zabezpieczyła kilka tysięcy sztuk tabletek ecstasy i kryształ.

Zatrzymanym grozi długa odsiadka. Na wniosek prokuratury zatrzymane osoby zostały przetransportowane do aresztu tymczasowego.