Czy akcja „Poznań za pół ceny” wróci? Organizatorzy obiecują, że tak!

Prawdziwą tradycją Poznania była akcja „Poznań za pół ceny”. Wtedy w większości muzeów, teatrów publicznych i innych punktów rozrywkowych można było skorzystać z wielu atrakcji po mocno obciętych cenach. Jednak pierwszy raz od wielu lat, na majówkę, akcja ta się nie odbyła. Dlaczego?

Jak mówi o tym samo organizator, wszystko rozpoczęło się w długi weekend z okazji Bożego Ciała. Jednak gdy w tym czasie do Poznania zaczęli przyjeżdżać turyści, zarówno hotelarze jak i restauratorzy nie byli chętni do obcinania cen. Pomysł więc padł na długi weekend majowy, jednak wraz z upływem czasu, pojawił się ten sam problem. W efekcie organizatorzy szukają dogodnego terminu, w którym cięcie cen będzie odpowiednie zarówno dla gastronomi i hotelarstwa, jak i dla turystów.

Podkreślają również. Że „Poznań za pół ceny” przez lata cieszył się ogromną popularnością, której próżno szukać w innych wielkopolskich miastach. Organizatorzy mają nadzieję, że dogodny termin znajdzie się bardzo szybko i znowu będzie można gościć turystów.