Porozumienie w zakładach Volkswagen Poznań. Będą podwyżki!

To dobra wiadomość dla wszystkich pracowników Volkswagen Poznań. Firma podpisała z porozumienie z NSZZ Solidarność, na mocy którego zwiększy się wynagrodzenie pracownicze. Wypracowano również kompromis w kwestii utrzymania zatrudnienia.

Negocjacje płacowe rozpoczęły się 20 marca 2023 roku. Na mocy uzyskanego porozumienia pensje pracowników firmy pójdą w górę. Volkswagen podniesie pensje pracowników już 1 lipca 2023 roku, o 8,2 procent. Od początku przyszłego roku podwyżka wzrośnie o kolejne 4,5 procent. To jednak nie koniec benefitów.

Dodatkowe uposażenie będzie stanowić bonusy finansowe, wypłacane w czerwcu 2023 roku i w lutym 2024 roku. Ich całościowa kwota to 10 000 złotych. Zmianie z pewnością nie ulegną dotychczasowe składniki wynagrodzeń, wraz z bonusem świątecznym, wakacyjnym, premiami miesięcznymi i świadczeniami poza finansowymi.

Porozumienie obejmuje również gwarancję zatrudnienia dla wszystkich pracowników do końca 2024 roku. W korzystnym dokumencie podkreślono również zapis o elastyczności czasu pracy.