Czy Poznań będzie miastem bez kasyn? Radni zagłosowali w tej sprawie!

Radni miejscy z Komisji Bezpieczeństwa w Poznaniu od jakiegoś czasu pracują już nad uchwałą zakazującą kasyn w mieście. Ostatnie spotkanie w tej sprawie nie przyniosło jednak owocnych rezultatów, a wynik głosowania pozostawił w impasie cały projekt.

Za pozostawieniem kasyn na terenie Poznania głosowali radni z Koalicji Obywatelskiej, natomiast stanowczy sprzeciw wyrazili radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Decydujący głos mieli więc radni z klubu Wspólny Poznań, którzy jednak wstrzymali się od głosu.

Ostateczne głosowanie w tej sprawie ma odbyć się niebawem i jeżeli większość radnych będzie “za”, to o prowadzeniu kasyn w Poznaniu zadecyduje udzielające koncesji, Ministerstwo Finansów.

Warto wspomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem, kasyno może być otworzone na każde rozpoczęte 250 tysięcy mieszkańców. Na terenie miasta wnioski o koncesję zgłosiły cztery spółki, które złożyły dwa wnioski o prowadzenie takiej działalności. Pierwszym punktem miałby być lokal przy ulicy Wyspiańskiego a drugim, przy placu Andersa.