Czy warto mieć zasłony w swoim domu?

Zasłony to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych. Dlatego też tak ważne jest, aby wybrać idealne zasłony, dopasowane do danego pomieszczenia. Jednak oprócz pełnienia funkcji dekoracyjnej, mają też praktyczne zastosowanie.

Zalety posiadania zasłon

Zalet posiadania zasłon jest naprawdę wiele. Bardzo ważne jest to, że pozwalają wprowadzić niepowtarzalny klimat, a mnogość wzorów i kolorów, w których są dostępne sprawia, że każdy znajdzie tkaninę idealną do swego domu. Nie możemy też zapomnieć o tym, że zasłony pomagają zablokować światło dostające się do pokoju zza okien. Jest to bardzo komfortowe wtedy, gdy chcielibyśmy odpocząć w zaciemnionym pokoju. Poza tym, zasłony pozwalają zachować prywatność. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy na parterze czy w domku jednorodzinnym.

Mieszkanie pozbawione zasłon nie ma w sobie tyle elegancji i stylu. Bowiem tylko zasłony wprowadzają wyjątkowy, nieco tajemniczy i ze wszech miar interesujący charakter. Nie można zaprzeczyć, że zasłony są przykuwającą wzrok dekoracją okienną. W dodatku występują w kilku rozmiarach, zatem znajdziemy zarówno krótkie zasłony idealne do kuchni, jak i cięższe, długie – stworzone do sypialni lub salonu. Dzięki zasłonom możliwe jest optyczne powiększenie okna, co wywołuje ciekawy efekt wizualny. Zimą i jesienią, zasłony tworzą przytulną atmosferę, zaś jeżeli jesteśmy wrażliwi na promienie słoneczne, na lato powinniśmy wybrać zasłony ściemniające. Nadadzą się także do pokojów dziecięcych.

Czy warto wybrać zasłony na wymiar?

Zasłony na wymiar to produkt przeznaczony do osób, którzy szukają tkaniny idealnie wpasowującej się w ich styl. Niekiedy w sklepach nie znajdziemy poszukiwanego koloru zasłon lub nie podoba nam się dostępny materiał, z którego są wykonane. Ponadto niektóre okna są szersze i nietypowe, a żeby je zasłonić, potrzebne są zasłony w większym rozmiarze. W sklepie mogą nie być dostępne. Wówczas idealnym rozwiązaniem są zasłony szyte na wymiar.

Zasłony na wymiar w Poznaniu oferowane są w wielu wymiarach i kolorach. W związku z tym każdy kupi coś dla siebie. W dodatku otrzymujemy szansę na zakup zasłon w zamówionych przez nas niestandardowych wymiarach.

Zawieszenie zasłon to sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy jednak, że szerokość firany też ma znaczenie, zatem jeżeli chcemy posiadać zarówno firanki, jak i zasłony, powinniśmy zdecydować się na tkaniny szyte na wymiar. Wówczas będziemy mieć pewność, że za pomocą wybranych dekoracji, uda nam się stworzyć idealny wystrój pomieszczenia