Policja w Luboniu interweniuje po odkryciu uchodźców w ciężarówce

W piątkowy poranek, służby policyjne w Poznaniu zostały zaalarmowane o sytuacji związanej z transportem ciężarowym. Do jednej z lokalnych firm w Luboniu przybyła ciężarówka, wewnątrz której znajdowali się uchodźcy. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy policji oraz straż graniczną. Jak się okazało, wewnątrz pojazdu znajdowały się osoby pochodzące z Etiopii, Libanu i Libii.

-Odebraliśmy wiadomość o ciężarówce towarowej z Turcji, która przyjechała do jednej z firm w Luboniu. Pojazd miał uszkodzoną plandekę, a jego ładunek stanowiły ludzie. Służby na miejscu były już zaangażowane w działania, a dodatkowo powiadomiono straż graniczną – dodała.

Wewnątrz naczepy znajdowało się łącznie 8 osób pochodzących z Etiopii, Libanu i Libii. Udzielono im pierwszej pomocy medycznej oraz zapewniono posiłek. Następnie zostali umieszczeni w autobusie i planowane jest ich przewiezienie do komisariatu w Luboniu.

Cudzoziemcy są przewożeni do komisariatu, gdzie odbywają się dalsze czynności prowadzone przez policję. Na razie nikt nie jest poszkodowany i nikt nie potrzebował transportu do szpitala. Po przesłuchaniach przez policjantów, będziemy dokonywać weryfikacji tożsamości cudzoziemców. Często zdarza się, że narodowość podawana przez nich nie jest zgodna z prawdą. Tę informację musimy potwierdzić i dopiero po tym będziemy mogli ustalić ich status prawny w naszym kraju – poinformował porucznik Paweł Biskupik, kierownik Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej.