Decyzja władz Poznania: likwidacja przejść dla pieszych w trosce o bezpieczeństwo

Rada Miasta Poznań podjęła decyzję o usunięciu przejść dla pieszych zlokalizowanych na ul. Grunwaldzkiej. Ta kontrowersyjna decyzja została podyktowana głównie kwestiami związanymi z bezpieczeństwem. Przykry incydent, który miał miejsce w grudniu poprzedniego roku, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na jednym z tych przejść, wywołał apel lokalnej Rady Osiedla o lepsze oznakowanie i zabezpieczenie tych miejsc. Niestety, ich postulaty nie spotkały się z odpowiedzią.

Informację o planach likwidacji przejść dla pieszych przekazał „Głos Wielkopolski”, cytując Miejskiego Inżyniera Ruchu. Dotyczy to konkretnie dwóch ostatnich przejść bez sygnalizacji świetlnej na Osiedlu Grunwald Południe: przy ulicach Promienistej oraz Płowieckiej.

Nieszczęśliwy wypadek z grudnia, który miał miejsce przy ul. Promienistej, skończył się tragicznym potrąceniem pieszego przez samochód. Na drugim omawianym przejściu doszło natomiast do kolizji dwóch aut, kiedy to jedno z nich zahamowało przed przechodzącym pieszym, a drugie nie zdążyło wyhamować i uderzyło w niego.