Eksplozja podczas demontażu samochodu z instalacją gazową w Poznaniu: dwie osoby ranne

Niezwykle niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Poznaniu, gdzie podczas prac demontażowych nad pojazdem wyposażonym w instalację gazową doszło do wybuchu. Ten dramatyczny incydent został potwierdzony przez miejscową straż pożarną. W wyniku tego zdarzenia, dwa osoby odniosły obrażenia i musiały być przewiezione do szpitala.

Alarm wpłynął do służb ratunkowych około 9.25. Informował on o dwóch poszkodowanych wskutek prowadzonych czynności demontażowych nad samochodem. Incydent miał miejsce na ulicy Świętego Antoniego w Poznaniu.

Oficer dyżurny straży pożarnej w Wielkopolsce przekazał dodatkowe szczegóły dotyczące tego nieszczęśliwego zdarzenia. Wyjaśnił, że „podczas prac nad demontażem samochodu, konkretnie podczas próby usunięcia zbiornika LPG z pojazdu, doszło do nieszczelności i prawdopodobnie eksplozji – ale to nie zbiornik eksplodował, lecz instalacja. Mimo że zbiornik jest uszkodzony, nie doszło do jego rozerwania”.

Potwierdził, że skutkiem tego zdarzenia są dwie osoby ranne. Ofiary odniosły poparzenia i otarcia, które wymagały natychmiastowego przewiezienia do szpitala.

Na miejsce zdarzenia skierowano pięć zastępów straży pożarnej, które podjęły działań mających na celu uporanie się z sytuacją.