Finalny wyrok za brutalne pobicie kierowcy MPK w Poznaniu

Sąd Okręgowy w Poznaniu zakończył sprawę dotyczącą dwóch mężczyzn, oskarżonych o brutalne pobicie kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. W poniedziałkowej decyzji sąd utwierdził wyrok pierwotny, skazując sprawców na bezwarunkowe kary więzienia. Jeden z mężczyzn spędzi za kratkami 2 lata, natomiast drugi musi odbyć karę 2 lat i 8 miesięcy.

Brutalny incydent miał miejsce pod koniec października 2021 roku. Dwoje mężczyzn, pod wpływem alkoholu, zachowywało się agresywnie i wulgarnie na pokładzie poznańskiego autobusu miejskiego. Konflikt rozpoczął się od awantury z pasażerami, który stopniowo przerodził się w przemoc wobec kierowcy pojazdu. Wstrząsające wydarzenia zostały uwiecznione na filmie, który następnie opublikował na swojej stronie w mediach społecznościowych rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Zajście wywołało oburzenie społeczności lokalnej. Funkcjonariusze policji zadeklarowali, że sprawcy nie unikną kary. W momencie zatrzymania mężczyzn, tę sprawę uznano za „sprawę absolutnie nr 1”.