Głosy mieszkańców decydują o priorytecie inwestycji finansowanych z Krajowego Planu Odbudowy

W toku jest proces głosowania, który ma na celu ustalenie kolejności realizacji różnych projektów finansowanych z funduszy Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Już teraz można dostrzec pewne preferencje głosujących, co wskazuje, które kwestie są dla nich najważniejsze.

Przy okazji zbliżającej się 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, która przypada na 1 maja, to idealny moment na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz spojrzenie ku przyszłości i planowaniu dalszych działań.

Dziennik „Wyborcza” zorganizował ogólnopolską akcję pod hasłem „Głosuję na miasto, na region, na Europę”. Jej celem jest zbadanie zdania społeczeństwa na temat potencjalnych projektów, które mogą być sfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez czytelników, redakcja wyselekcjonowała 12 najbardziej interesujących.

Na liście propozycji dotyczących Poznania znalazły się dwa projekty, które formalnie przygotowane zostały przez województwo wielkopolskie, ale planowane są do realizacji w stolicy tego regionu. Są to rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz budowa Centrum Muzyki w Poznaniu.