Herbapol Poznań wprowadza 4-dniowy tydzień pracy w celu poprawy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym pracowników

Rok 2024 przyniósł dla pracowników Herbapolu Poznań znaczącą zmianę. Firma podjęła decyzję o wdrożeniu 4-dniowego tygodnia pracy, co jest częścią szerszego planu mającego na celu zapewnienie personelowi lepszej równowagi między obowiązkami zawodowymi a czasem wolnym. W efekcie, każdy z pracowników korzysta teraz z dodatkowego, płatnego dnia wolnego w ciągu tygodnia.

Inicjatywa, której podłożem jest popularna koncepcja work-life-balance, realizowana jest etapowo, z podziałem na kwartały. Pierwszy kwartał przyniósł dla pracowników jeden wolny piątek miesięcznie. Z kolei z początkiem drugiego kwartału liczba dni wolnych wzrosła do dwóch na miesiąc. W lipcu natomiast pracownicy zyskali prawo do trzech wolnych piątków miesięcznie, a od października każdy piątek stał się dniem wolnym od pracy. Rezultatem tych zmian jest 32-godzinny tydzień pracy dla wszystkich zatrudnionych w Herbapolu Poznań, wprowadzony w ostatnim kwartale roku.

„Nasza strategia obejmuje nie tylko optymalizację produkcji poprzez jej centralizację, ale również dążenie do poprawy warunków pracy naszego personelu. W tej kwestii kluczowa jest nowa strategia HR, która zakłada wprowadzenie 4-dniowego tygodnia pracy oraz efektywne zarządzanie wiedzą w organizacji. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystać pełen potencjał naszych pracowników, przyciągnąć najlepszych ekspertów z branży farmaceutycznej i umocnić swoją pozycję na rynku.” – komentuje Tomasz Kaczmarek, Prezes PZZ Herbapol S.A.