Poznański Uniwersytet Przyrodniczy stara się odremontować opuszczone akademiki

Według informacji podanych przez TOK FM, najprawdopodobniej dwa niewykorzystywane obecnie akademiki, które są własnością Uniwersytetu Przyrodniczego i znajdują się w miasteczku studenckim w poznańskiej dzielnicy Winogrady, nie zostaną sprzedane deweloperom. Mimo braku środków na realizację, władze uczelni rozważają remont tych budynków.

TOK FM przypomina czytelnikom, że niewykorzystywane akademiki to dwa z łącznie czterech budynków, które dawniej były własnością Akademii Rolniczej. Później przeszły pod skrzydła Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na te właśnie budynki, które do tej pory uniknęły zniszczenia przez maszyny budowlane, uczelnia planowała wcześniej znaleźć kupca. Jak się jednak okazuje, plany te uległy zmianie.

Iwona Cieślik, rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zapewnia, że obecnie rozpatrywana jest opcja remontu tych budynków. Jako główną przeszkodę widzi złe warunki techniczne obiektów, a także konieczność zdobycia znacznej sumy pieniędzy, aby przywrócić im ich dawny blask. Pomimo to, uczelnia nie ustaje w wysiłkach na rzecz pozyskania niezbędnych funduszy. Zaznacza również, że planuje wykorzystać te budynki jako miejsca zamieszkania dla asystentów lub doktorantów, ponieważ w innych akademikach uczelni nie brakuje miejsc dla studentów.