Intensywne działania straży pożarnej w Poznaniu – ogień strawił halę o dużych rozmiarach

Zostały wezwane aż 15 zastępów straży pożarnej, które miały za zadanie ugasić potężny pożar, który wybuchł na ulicy Wołkowyskiej, w pobliżu popularnej poznańskiej Malty.

Niepokojące informacje przekazał nam dyżurny z oddziału straży pożarnej z Wielkopolski. Zgodnie z jego relacją, płonęła hala o znacznych rozmiarach, bo aż 20 na 20 metrów. Na szczęście, nie mamy żadnych wiadomości o ludziach, którzy ucierpieli w wyniku tego incydentu.

Strażacy, mimo intensywnej walki, zdołali opanować groźny pożar na terenie poznańskiej Malty. Udało im się zlokalizować źródło płomieni i obecnie skupiają swoje wysiłki na dogaszaniu. Ogień ogarnął hurtownię papieru mieszczącą się przy ulicy Wołkowyskiej. Ten fakt sprawił, że zarówno ogień jak i dym były widoczne z dużych odległości. Na miejsce zostało skierowanych jeszcze 13 zastępów straży, aby zapewnić skuteczne działania.

Warto podkreślić, że wszyscy pracownicy zdążyli na czas ewakuować się z pogorzeliska i nikomu nie stało się krzywda. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest już pod kontrolą i strażacy skutecznie radzą sobie z pożarem.