Interaktywne warsztaty i pokazy sprzętu ratowniczego na Akademii SAREX-24 w Wilczynie

Na terenie Wilczyna, małej miejscowości położonej w konińskim, odbywa się dzisiaj Akademia Ratownicza SAREX-24. To wydarzenie pełne jest różnych szkoleń, warsztatów oraz pokazów sprzętu związanego z ratownictwem zarówno wojskowym, jak i cywilnym.

Akademia Ratownicza stanowi integralną część ogólnopolskich ćwiczeń taktyczno-specjalnych o nazwie Sarex-24. W tych wyjątkowych działaniach biorą udział przedstawiciele wielu służb ratowniczych, w tym policji, straży pożarnej czy wojska.

Plaża w Wilczynie zamieniła się w tym dniu w otwartą dla wszystkich arenę, gdzie można na własne oczy zobaczyć sprzęt i pojazdy nieosiągalne na co dzień: wozy bojowe, łodzie, śmigłowce czy samoloty. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i indywidualni miłośnicy techniki są mile widziani na tym wydarzeniu.

Ludzie mają okazję dotknąć sprzętu ratowniczego i dowiedzieć się, do czego służy. Dostępne są także wizyty we wnętrzach pojazdów. Na plaży gromadzą się grupy obserwatorów, którzy z zainteresowaniem śledzą pierwsze manewry na wodzie.

Na terenie wydarzenia można znaleźć kilkadziesiąt stoisk różnych służb, które na co dzień odpowiadają za bezpieczeństwo kraju. Wszyscy odwiedzający mają szansę nawiązać bezpośredni kontakt z ich przedstawicielami i dowiedzieć się więcej o ich pracy.