Policja zatrzymała poszukiwanego 40-latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości

Podczas wspólnej interwencji, funkcjonariusze śremskiej Grupy Realizacyjnej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Śrem. Mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez sąd, uchylał się bowiem od odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności za posiadanie dużej ilości narkotyków i za znęcanie się nad rodziną.

Policjanci śremskiego Wydziału Kryminalnego, którzy specjalizują się w ściganiu osób objętych listem gończym, byli zaangażowani w operację mającą na celu zlokalizowanie i zatrzymanie owego 40-latka. Mężczyzna został skazany za przechowywanie niezwykle dużej ilości narkotyków oraz za maltretowanie członków swojej rodziny. Karą, na którą został skazany, było dwa lata pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Śremie wydał jednak list gończy na jego nazwisko w lutym bieżącego roku, gdyż podejrzewano, iż mężczyzna uciekł, aby uniknąć wymierzonej mu kary.

Lokalni policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wytypowali potencjalne miejsce pobytu 40-latka na terenie Śremu. Przewidywania te okazały się prawidłowe, gdyż 16 maja tego roku, zgodnie z ustaleniami, mężczyzna pojawił się w wyznaczonym miejscu. Wówczas też do akcji wkroczyli śremscy policjanci wspomagani przez kolegów z Poznania, którzy skutecznie zatrzymali poszukiwanego.