Od Wielkopolski do Parlamentu Europejskiego – działacze regionalni startują w wyborach z listy Trzeciej Drogi

Znani działacze z Wielkopolski zamierzają wziąć udział w zbliżających się wyborach, z listy politycznej ugrupowania o nazwie „Trzecia Droga”. Wśród nich są osoby rozpoznawalne na scenie politycznej regionu, jak posłanka z Kalisza, Barbara Oliwiecka, oraz radny Poznania, Przemysław Plewiński. Dalszym kontynuatorem trendu jest również były radny Poznania reprezentujący Platformę Obywatelską, Michał Tomczak. Jego ambicją jest skupienie swojej pracy parlamentarnej na zagadnieniach niepełnosprawności.

„Moim celem jest pomagać osobom z niepełnosprawnościami, ponieważ posiadam odpowiednią wiedzę i umiejętności do tego” – wyjaśnia Michał Tomczak. Dodał również, że „istnieją unijne i polskie przepisy służące ochronie osób znajdujących się na marginesie społeczeństwa. Niestety, ich egzekucja i wdrażanie pozostawiają wiele do życzenia”.

Posłanka Barbara Oliwiecka z partii Polska 2050 podkreśliła natomiast wagę nadchodzących wyborów czerwcowych. Zaznaczyła, iż rośnie liczba populistycznych partii, które otwarcie lub subtelnie sugerują wystąpienie Polski z Unii Europejskiej. „Nasza partia jest zdecydowanie przeciwna takim działaniom” – zauważyła parlamentarzystka.