Jacek Jaśkowiak, obecny prezydent Poznania, ma teraz kontrkandydata w nadchodzących wyborach samorządowych

Czas oczekiwania na rywala dla aktualnego prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka w nadchodzących wyborach samorządowych, dobiegł końca. Od środy wiemy, iż do rywalizacji o najwyższe stanowisko w urzędzie miasta stanie Zbigniew Czerwiński. Jest on kandydatem zgłoszonym przez komitet wyborczy KWW Zjednoczona Prawica. Jednak to nie koniec, kandydaci pozostałych komitetów wyborczych będą oficjalnie ogłoszeni niebawem.

Zbigniew Czerwiński, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość (PiS), to postać zasłużona dla lokalnej polityki. W Samorządzie Województwa Wielkopolskiego spędził ostatnie 25 lat swojej kariery. Teraz zamierza porzucić swoje dotychczasowe obowiązki w sejmiku, by zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest objęcie stanowiska prezydenta Poznania.

Czerwiński, jako kandydat KWW Zjednoczona Prawica na prezydenta Poznania, wyraźnie podkreśla swoją determinację i oczekiwania związane z tą funkcją. „Czas na zmiany. Oczekujemy, że Poznań znowu stanie się liderem gospodarczym, że znowu stanie się miastem, którego rozwoju zazdrości nam cała Polska” – mówi.

Osoba kandydująca na prezydenta, a także zbliżająca się do ogłoszenia lista kandydatów do rady miasta, mają reprezentować szerokie spektrum społeczne, nie ograniczając się tylko do członków partii. Zamierzenie to polega na przyciągnięciu do siebie wszystkich osób identyfikujących się z poglądami „na prawo od PO”, ale również tych, którzy są rozczarowani obecnym porządkiem rzeczy w Poznaniu.