Jezioro Maltańskie aktywny wypoczynek i przepiękne widoki

Jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik wodny, który jest popularnym miejscem spacerów oraz obiektem, gdzie odbywają się liczne zawody sportowe i wydarzenia kulturalne. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Na terenie znajduje się mnóstwo placów zabaw, siłowni oraz atrakcji takich jak sławne adrenaline.
 

Historia jeziora

 
Zbiornik powstał w 1952 roku, który jest wynikiem spiętrzenia pobliskiej rzeki Cybiny. Nazwę nadano w 1974 roku, aby upamiętnić znajdujący się tam niegdyś Zakon Kawalerów Maltańskich.
 
Już w 1917 roku zaczęto myśleć o wykorzystaniu go do uprawiania sportu. Nie była to decyzja podjęta w oderwaniu od rzeczywistości. Było to wtedy popularne miejsce treningów młodych poznaniaków.
 
Od lat 2000 obiekt ten jest stale rozbudowywany i przybywa tam nowych atrakcji. Możemy tam przejechać się kolejką Adrenaline, pograć w mini golfa, pojeździć na nartach czy zjeść w dobrej restauracji. Na terenie znajduje się tez kilka dobrze wyposażonych siłowni i niesamowite place zabaw.
 

Atrakcje w pobliżu jeziora

 
Na jednym z brzegów Jeziora Maltańskiego znajdziemy Termy Maltańskie, które są obiektem, w którym możemy spędzić cały dzień. Znajdują się tam super szybkie zjeżdżalnie, a także strefa relaksu dla dorosłych, czyli obszerny świat saun.
 
Niedaleko znajduje się również Nowe Zoo, do którego dojeżdża Maltanka, historyczna kolejka wąskotorowa. Stacja znajduje się bliżej miasta na jednym z końców jeziora. Każdemu polecamy taką wycieczkę, po drodze możemy podziwiać naprawdę piękne widoki i posłuchać konduktora wykrzykującego nazwy stacji.
 
W bliskim sąsiedztwie możemy również znaleźć obszary doliny rzeki Cybiny. Znajduje się tam Park Linowy Pyrlandia, ruiny gospodarstwa i mauzoleum Mielochów oraz ścieżka wśród koron drzew. To niezwykle klimatyczny lasek, po którym możemy spacerować naprawdę długie godziny. Jest to również miejsce bytowania dzikich zwierząt, takich jak dziki, które z ochotą odwiedzają okoliczne osiedla.