Klimatyzacja – kiedy i dlaczego warto ją zainstalować?

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja była popularna wyłącznie w biurach czy obiektach przemysłowych. Obecnie jednak coraz częściej decydują się na jej zainstalowanie właściciele domów jednorodzinnych oraz mieszkań. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru klimatyzacji oraz co warto wiedzieć, aby nie narazić się na dodatkowe koszty.

Kiedy warto zdecydować się na klimatyzację w domu?

Biorąc jednak pod uwagę zmieniające się warunki atmosferyczne, można spodziewać się coraz wyższych temperatur latem. Warto zatem rozważyć instalację, aby zapanować nad nieznośnymi upałami w domu. Reprezentowana przeze mnie firma Stageway z Poznania oferuje kompleksowe usługi montażu klimatyzacji.

Klimatyzacja, wbrew powszechnej opinii, nie tylko schładza powietrze, przyczyniając się do obniżenia temperatury w domu lub mieszkaniu. W sezonie przejściowym, gdy budynek szybko się wychładza, z pomocą może przyjść klimatyzacja, która pozwoli podwyższyć temperaturę w środku. Nie wszystkie modele znajdujące się na rynku mają taką możliwość, dlatego warto dopytać o szczegóły przed dokonaniem transakcji.

Nasi klienci często zwracają uwagę na fakt, że klimatyzacja to spora ulga dla alergików i astmatyków. Urządzenie pozwoli na regularne oczyszczanie powietrza z cząstek, które mogą drażnić drogi oddechowe. Rekomendujemy przede wszystkim system jonizacji powietrza oraz kontroli wilgoci.

Warto pamiętać o wyborze profesjonalnej ekipy z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem

Klimatyzacja dostosowana do Twoich potrzeb

Chcąc zainstalować klimatyzację w domu jednorodzinnym, należy zdecydować się na wybór specjalistycznej firmy. Osoba zajmująca się montażem powinna dysponować odpowiednimi uprawnieniami oraz doświadczeniem. W przeciwnym razie cała instalacja może być po prostu wadliwa lub nieefektywna. Poszukując odpowiedniej ekipy, która podejmie się kompleksowych działań, należy zwrócić uwagę na cennik. Często bywa tak, że jest on różny, w zależności od pory roku.

Klimatyzacja sprawdzi się szczególnie w przypadku mieszkańców dużych miast. Z uwagi na zanieczyszczenie powietrza często otwieranie okien i chęć wywietrzenia pomieszczenia może prowadzić do jeszcze większego nagromadzenia toksyn. Profesjonalny system klimatyzacji dostarcza czyste, przefiltrowane powietrze.

Odpowiednia klimatyzacja przyniesie ulgę nie tylko w upalne, ale również w chłodne dni

Czym należy kierować się podczas wyboru klimatyzacji?

Warto pamiętać, że klimatyzacja stanowi inwestycję we własny komfort. Warto zatem zdecydować się na jakościowy sprzęt, który będzie służył przez lata. To również komfort termiczny, niezależnie od pory roku. Warto pamiętać jednak o konieczności regularnej konserwacji systemu. Z racji obowiązku kontroli nowej instalacji, oferujemy nie tylko standardową ochronę gwarancyjną, ale również opiekę pogwarancyjną.

Zazwyczaj odradza się montaż klimatyzacji w sezonie zimowym. Pomysł zainstalowania klimatyzacji pojawia się u naszych klientów najczęściej późną wiosną lub w miesiącach typowo letnich. Nie dziwi nas to, gdyż wysokie temperatury, szczególnie w bloku, sprawiają, że coraz więcej osób chce regulować temperaturę w pomieszczeniu, na tyle, jak bardzo jest to możliwe. Jednakże z uwagi na duże zainteresowanie, należy wówczas liczyć się z odpowiednio wyższymi cenami. Jednocześnie rośnie popyt na usługi montażu, co przekłada się również na cennik niezbędnych materiałów. W efekcie latem ceny są wysokie. Zimą również nie rekomenduje się instalowania klimatyzacji. Wynika to z faktu, że w chłodnych miesiącach wiele czynności jest wydłużonych, a sam termin zakończenia prac w dużej mierze zależy od warunków atmosferycznych. Kiedy zatem warto zdecydować się na montaż? Optymalnym terminem będzie jesień lub wczesna wiosna. Firmy notują wówczas mniejsze zainteresowanie, co nierzadko wpływa na obniżenie ceny.

Zapraszam do skorzystania z oferty firmy Stageway. Co nas wyróżnia na rynku? Przede wszystkim po zakończeniu zlecenia nie zrywamy kontaktu z klientem. Z tej przyczyny oferujemy siedem lat gwarancji na klimatyzatory oraz stałą opiekę pogwarancyjną. W przypadku naszego przedsiębiorstwa nie trzeba wpłacać zaliczek oferujemy również darmowe wyceny oraz dojazd do klienta. Mamy krótkie terminy realizacji, zawsze staramy się wskazać dogodny termin realizacji zamówienia. Służymy radą, chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego urządzenia. Staramy się dostosować do naszych klientów, dlatego oferujemy także wycenę zdalną, co znacznie skraca czas i pozwala na szybszą realizację.

STAGEWAY SP. Z O.O.
ul. Głuszyna 192c/7
61-329 Poznań

Telefon: 729-882-522

Kontakt