Kolejna kamienica na Wildzie dostanie drugie życie

Kolejny budynek na Wildzie przechodzi metamorfozę! Jak poinformował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, na dniach ruszą prace remontowe zabytkowej kamienicy przy ul. Kilińskiego 4.

Kamienica jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją historię, ale i sztukaterię – została na niej umieszczona data budowy, niestety po ponad 100 latach udało się zachować tylko dwie pierwsze cyfry.

Co ciekawe – na początku roku rozpoczęty został remont sąsiedniego budynku – kamienicy przy ul. Kilińskiego 5.

Co ulegnie zmianie?

Modernizacja kamienicy obejmuje m.in. docieplenie budynku oraz remont elewacji. Odnowieniu ulegną także schody, a klatka zostanie na nowo odmalowana. Naprawiony zostanie dach wraz ze wzmocnieniem więźby dachowej. Mieszkańcy kamienicy będą mogli się cieszyć również z wyremontowanych piwnic oraz balkonów. Wymienione zostaną okna oraz instalacje, w tym wodno-kanalizacyjna. Usuniętych zostanie również 45 pieców kaflowych, co znacząco wpłynie na jakość powietrza w okolicy.

Kamienica na Wildzie jest wpisana do Rejestru Zabytków Miasta Poznania, a jej data budowy sięga 1901 roku, dlatego wszystkie prace będą odbywać się zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Zakończenie remontu planowane jest na III kwartał przyszłego roku.