Kolejna międzynarodowa firma z siedzibą w Poznaniu. Chodzi o PwC!

To już pewne – biurowiec powstający w ramach kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu, będzie nową siedzibą dla firmy doradczej PwC. To kolejny prestiżowy najemca, który zajmie większą część budynku E inwestycji Nowy Rynek.

PwC to spółka, która z powodzeniem działa aż w 155 państwach na całym świecie. Zatrudnia ponad 300 000 pracowników na całym świecie, z czego w Polsce aż 6 000. W skład spółki wchodzą jednostki zajmujące się doradztwem biznesowy i technologicznym. Ich specjalnością jest również prawo podatkowe i audyt. Co ważne, w naszym kraju ma już swoje lokalizacje w Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. Jednostka w Poznaniu będzie pierwszą taką w Wielkopolsce.

Szacuje się, że pierwsi pracownicy pojawią się w nowym kompleksie już we wrześniu. Ciekawostką jest, że budynek E, zajmowany przez PwC, będzie jednocześnie jedynym który łączy wszystkie inne budynki w kompleksie. Pracownicy będą mieli do dyspozycji mini park, tężnię solankową a także fontannę. To idealne miejsce do chwilowego wyciszenia w ciągu całego dnia.