Szykują się problemy w Powiatowych Zespołach ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Wszystko przez “ustawę covidową”!

W myśl “ustawy covidowej”, wszystkie osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, nie muszą osobiście stawiać się przed Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Jednak gdy stan epidemiczny zostanie zniesiony, sytuacja może przerosnąć moce przerobowe jednostek powiatowych.

O tym kiedy w Polsce zostanie zniesiony stan zagrożenia epidemicznego, nie wie nikt. Na chwilę obecną, został on przedłużony do 30 kwietnia. Jednak osoby niepełnosprawne muszą liczyć się z faktem, że po odwołaniu stanu epidemicznego, będą mieli tylko 60 dni na złożenie wniosku o wydłużenie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

Jak w oficjalnych mediach mówi dyrektor Powiatowego Zespołu ds.Orzekania o Niepełnosprawności w Poznaniu, Marzenna Perkowska, lepiej nie zwlekać ze składaniem stosownych dokumentów. Wspomina również, że najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie wcześniejsze złożenie wniosku, nawet jeszcze w obowiązującym stanie epidemicznym. Kiedy się skończy, nawał wniosków sprawi, że urzędnicy nie będą mieli możliwości rozpatrzenia wszystkich w terminie. Tym samym może dojść do czasowego zawieszenia świadczeń.