Nowa ścieżka edukacyjna w Lesie Dęblińskim. Tym razem można lepiej poznać życie pszczół!

Wspomniana ścieżka edukacyjna nosi nazwę “Cztery pory roku w świecie zapylaczy”. Tablice edukacyjne i obiekty pokazowe mają przybliżyć tym małym i tym dużym odbiorcom jak wspaniały jest świat owadów zapylających.

Aby dostać się na ścieżkę edukacyjną “Cztery pory roku w świecie zapylaczy” trzeba udać się do siedziby Zakładu Lasów Poznańskich, znajdującej się przy ulicy Ku Dębinie 2. Tuż przy placu zabaw dla dzieci, zaczynają się pierwsze tablice edukacyjne. Docelowo jest ich 10, a każda z nich opowiada w fascynujący sposób o życiu owadów zapylających.

Prócz samych tablic, przygotowano również dodatkowe materiały edukacyjne, które w formie łamigłówek i zagadek, mają naprowadzić spacerujących na kolejne ciekawe informacje. Mają one również inne przesłanie: aby działać na rzecz owadów przez sadzenie kwiatów a także przez budowę schronienia dla nich.

Co istotne, tablice zostały przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Ścieżka jest bezpieczna dla wózków inwalidzkich a teksty na tablicy mają swoje odzwierciedlenie w języku Braille’a.