Kolor czerwony króluje na VI Krajowym Spotkaniu Miłośników Czerwonych Aut

Obecnie trwa szóste w skali kraju spotkanie miłośników czerwonych aut. Wśród eksponatów, które można zobaczyć, znajdują się pojazdy policji i straży pożarnej. Młodzi widzowie są szczególnie zafascynowani możliwością wejścia na dach samochodu i grania na klaksonie.

Każde kilkadziesiąt minut odbywają się pokazy dynamiczne, na które składają się m.in. demonstracje gaszenia ognia olejowego czy prezentacje działań ratowniczych. Można również podziwiać psy służące w straży pożarnej. Dzieci mają unikalną możliwość przejścia przez Mapę Przygód Strażackich, składającą się z dziewięciu punktów edukacyjnych, gdzie zdobywają wiedzę na temat bezpieczeństwa. Po drodze zbierają pieczątki, które później mogą wymienić na niespodzianki.

Na terenie imprezy znajdują się różnego rodzaju pojazdy – zarówno te stare, jak i nowe.

– Prezentujemy pojazd marki Mercedes Benz 322, który ma już ponad 60 lat. Jest z rocznika 1959 i nadal jest w użyciu, biorąc udział w różnych akcjach. Zbiornik samochodu ma pojemność 2,5 tysiąca litrów – relacjonował jeden ze strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie.

Według Krzysztofa Smugały, współorganizatora wydarzenia i członka Fundacji Straży Pożarnej, na terenie MTP zaprezentowany został także rzadki model amerykańskiego pojazdu straży pożarnej, należący do polskiego kolekcjonera. Na miejscu znajdują się też dmuchańce w kształcie samochodów oraz strażnic, występy dziecięcych drużyn pożarniczych, a także symulator bezpiecznej jazdy po autostradzie udostępniony przez Autostradę Wielkopolską.