Zaczarowane chwile w poznańskiej Szkole Baletowej

Coroczny festiwal Zaczarowana Gołębia, umiejscowiony na terenie miejskiej instytucji szkolnictwa artystycznego – Szkole Baletowej w Poznaniu, oferuje mieszkańcom miasta różnorodne atrakcje bezpłatne. Niedzielne poranne spotkania pod hasłem Body Art stanowią okazję do uczestnictwa w relaksujących zajęciach ruchowych.

Program tegorocznego festiwalu obejmuje zarówno koncerty, spektakle i wystawy, jak i inne formy aktywności. Pierwsze z wydarzeń odbyły się już 11 sierpnia, natomiast 20 sierpnia zapraszaliśmy na poranne spotkanie ruchowe przy akompaniamencie muzyki granej na żywo na handramie – informuje Magdalena Ignaszak, liderka Towarzystwa Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu.

W opinii Ignaszak, największym atutem festiwalu jest jego dwutorowość: jednostronnie edukacyjna i drugostronnie rozrywkowa. Organizatorzy stawiają na dobrą atmosferę, zabawę i rodzinny charakter wydarzeń.

Ale to nie koniec atrakcji. W dniu 9 września o godzinie 18 mieszkańcy Poznania będą mieli wyjątkową możliwość potańczenia tanga na świeżym powietrzu. Następnie, 15 września o godzinie 18 planowany jest pokaz pierwszych filmów niemych z muzyką graną na żywo. 17 września o godzinie 18 odbędzie się unikatowy koncert pt. „Ta ostatnia niedziela”, a 21 września o godzinie 17 spektakl baletowy. Dodatkowo, dostępna jest również wystawa fotografii autorstwa Magdaleny Marii Kwiatkiewicz.