Komu polecane są soczewki kontaktowe? Czy każdy może je nosić?

Soczewki kontaktowe to popularna i wygodna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Około miliona osób na świecie wybiera ten produkt. Część z użytkowników nosi soczewki na co dzień, niektórzy zakładają je tylko w określonych sytuacjach np. przy uprawianiu sportu lub w celu zmiany wizerunku dzięki ich kolorom. Czy każdy z nas niezależnie od wieku i posiadanych wad wzroku może używać tego typu artykułów?

Jakie wady można korygować, nosząc soczewki kontaktowe?

Za pomocą soczewek kontaktowych można korygować krótko i dalekowzroczność, astygmatyzm oraz prezbiopię. Zez również nie jest przeszkodą, by z nich korzystać – w przypadku wady akomodacyjnej, czyli nieskorygowanej dalekowzroczności, produkt ten może okazać się równie skuteczny, jak szkła okularowe, które są pomocne w prawidłowym ustawieniu oczu. Osoby mając duże wady, również moją korzystać z tego sposobu korekcji wzroku. W sprzedaży dostępne są m.in. EyeLove Comfort w zakresie od -20,00D do +20,00D.

Z soczewek kontaktowych korzystać może większość z nas. Istnieją przeciwwskazania w postaci chorób takich jak m.in. cukrzyca, zaburzenia odporności, zaburzenia hormonalne, zaawansowana postać suchego oka, przewlekłe zapalenia oczu oraz alergie. Osoby borykające się z tego typu komplikacjami, wciąż mają szansę na korekcję wzroku przez soczewki, każdy tego typu przypadek musi być indywidualnie skonsultowany ze specjalistą.

Czy dzieci mogą nosić soczewki kontaktowe?

W przypadku dzieci korygowanie wad wzroku soczewkami kontaktowymi również jest praktykowane. Nie istnieje dolna granica wieku dla użytkowników tego typu produktów, jednak, by zachować bezpieczeństwo użytkowania, malec powinien być na tyle odpowiedzialny i samodzielny, by przestrzegać zaleceń dotyczących higieny i terminów wymiany. Nie może też mieć oporów przed założeniem soczewek. Już ośmioletnie dzieci są w stanie poradzić sobie z prawidłowym stosowaniem tego typu produktu do korekcji wzroku, jednak to kwestia indywidualna, która powinna być przemyślana przez rodziców i skonsultowana z optometrystą.

Dlaczego warto korzystać z soczewek kontaktowych?

Osoby, które używają soczewek kontaktowych, jako główne ich zalety wymieniają to, że są wygodne i zapewniają swobodę ruchów. Można w nich uprawiać dowolne aktywności – nie przeszkadzają tak jak okulary, nie zaparują, nie spadną i nie zostaną zgniecione. Przylegając bezpośrednio do powierzchni oka, nie ograniczają pola widzenia, eliminują zakrzywienia i zniekształcenia obrazu, które mogą występować w przypadku szkieł okularowych. Kolejną ważną cechą jest to, że nie ingerują w wygląd – nie zasłaniają makijażu i nie wpływają na wizerunek. Można oczywiście również wybrać celowo soczewki kolorowe bezokularow.pl/soczewki-kolorowe, które zmieniają barwę tęczówki, nadając twarzy nowy wygląd. W tej kategorii dostępne są zarówno warianty korygujące wady wzroku, jak i zerowe, pełniące funkcje wyłącznie kosmetyczne. Można je wykorzystywać na co dzień lub traktować jako rekwizyt używany do stylizacji. Poza subtelnymi propozycjami w ofercie są również zupełnie nietypowe wzory i kolory soczewek.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe?

Wygodne jednodniowe soczewki dzienne oraz o przedłużonym trybie noszenia do nabycia są w jednym z najpopularniejszych i największych salonów internetowych tego typu – bezokularow.pl. To bezpieczne miejsce oferujące wyłącznie sprawdzony, szeroki asortyment od zaufanych producentów. Najlepszej klasy soczewki do kupienia są w atrakcyjnych cenach, a szybka wysyłka i możliwość skorzystania z pomocy specjalistów zachęcają, by dokonywać zamówień.

Korzystanie z niesprawdzonych źródeł, kierowanie się niską ceną i zakup produktów od nieznanych producentów, może być szkodliwy dla zdrowia. Tego typu praktyki i stosowanie szkieł, które mają niską jakość i nie przepuszczają powietrza, prowadzi do rozmaitych infekcji, problemów ze wzrokiem, a w skrajnych przypadkach nawet do jego utraty.