Odnowienie unikalnego programu wolontariackiego dla seniorów w Szpitalu Miejskim po przerwie spowodowanej pandemią

Ponowne uruchomienie wyjątkowego programu wolontariatu skierowanego do osób starszych zostało ogłoszone w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu, po tym jak pandemia zmusiła do jego zawieszenia. W ramach tego inicjatywy, seniorzy będą mieli okazję spędzać czas z noworodkami, obdarowując je swoją opieką i afektem. Będą mieli szansę karmić maluchy i tulić je do siebie, oczywiście zawsze za zgoda rodziców tych dzieci oraz personelu medycznego pracującego na oddziale.

Proces szkoleń dla chętnych wolontariuszy, przygotowujących ich do tego niezwykle ważnego zadania już się rozpoczął. Za sprawą szkolenia, seniorzy zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności, aby móc prawidłowo i bezpiecznie opiekować się maluchami. Projekt ten był materiałem omawianym w programie „Wydarzeń”.

Wśród seniorów biorących udział w programie jest pani Maria, która zdecydowała się na wolontariat na oddziale noworodkowym cztery lata temu. Mówi ona, że podjęcie takiej decyzji wynikło z chęci poświęcenia swojego czasu na rzecz innych, zamiast skupiania się tylko na własnych potrzebach. Kobieta czerpie dużo satysfakcji ze swojej pracy wolontariuszki.