Konflikt w galerii handlowej Posnania – Nastolatek zranił kolegę nożem do tapet

W mieście Poznań, powszechnie uznawanym za spokojne, niewielu mieszkańców mogło się spodziewać takiego incydentu. W ostatnią sobotę, scenerią niecodziennego zdarzenia stała się popularna galeria handlowa „Posnania”. Tam doszło do przerażającej sytuacji, w której jeden z nastolatków wykorzystał nóż do tapet w celu zaatakowania swojego przyjaciela.

Incydent miał miejsce 16 września. Pierwszym źródłem informacji o zdarzeniu byli czytelnicy, którzy zgłosili incydent do lokalnego portalu internetowego. Informacje te zostały później zweryfikowane i potwierdzone przez odpowiednie służby policyjne.

Iwona Liszczyńska, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji, opisała to zdarzenie następująco: „Otrzymaliśmy faktycznie takie zgłoszenie. Z relacji wynikało, że na terenie centrum handlowego przebywała grupa nastolatków. Jeden z nich, widocznie przerażony i bardzo zdenerwowany, sam zadzwonił pod numer alarmowy, błagając o natychmiastową interwencję. Według jego relacji, nieumyślnie zranił swojego kolegę nożem do tapet”. Rannemu chłopcu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej, a następnie został przewieziony do szpitala. Na szczęście, jak podaje rzecznik policji, „wstępne informacje wskazują, że stan zdrowia poszkodowanego nie jest zagrożony”.