Turniej piłkarski "Solidarni z Ukrainą" organizowany przez poznańską Barkę

Za sprawą inicjatywy miejskiej fundacji Barka, w Poznaniu odbyła się sportowa rywalizacja pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. To wydarzenie miało miejsce w sobotę i było poświęcone inauguracji nowo powstałego boiska na terenie siedziby fundacji w dzielnicy Zawady. Plac gier nie będzie jedynie miejscem do uprawiania sportu, ale również platformą do integracji społecznej, poprzez łączenie różnorodnych środowisk oraz kultur. Przez swoją funkcję integracyjną, boisko to stanie się żyjącym hołdem dla Tomasza Sadowskiego – inspirującego twórcy wspólnoty Barka oraz inicjatora modelu reintegracji społeczno-zawodowej w Polsce.

Główne atrakcje dnia otwarcia skupiały się wokół turnieju piłkarskiego „Solidarni z Ukrainą”. Reprezentacja Barki rywalizowała na boisku przeciwko zespołom sponsorów w dynamicznych meczach trwających po 10 minut.

Skład drużyny reprezentującej Barkę był wyjątkowo różnorodny i międzynarodowy. Znaleźli się w nim pracownicy fundacji, liderzy Barki z Poznania i Strzelec, obywatele Ukrainy uczestniczący w programach wsparcia fundacji, wolontariusz z Turcji o imieniu Koray oraz Andrew reprezentujący Barkę UK. W drużynie znalazło się również miejsce dla Przemka, który już 20 lat temu bronił bramki w pierwszych meczach piłki ulicznej organizowanych przez Barkę.