Grand Reopening: Ikoniczny klub jazzowy Blue Note w Poznaniu po intensywnym remoncie

Niebywały powrót ikonicznego klubu jazzowego, Blue Note, po nieomal półtora roku przerwy i intensywnym odnowieniu. W nadchodzącym sezonie, na jego scenie zobaczymy takie gwiazdy jak Jeremy Pelt, Błoto, Dorota Miśkiewicz, Takuya Kuroda, Immortal Onion, Marek Napiórkowski czy Rita Ray. Ponad to, znaną atrakcją będą Klasyczne Czwartki – wydarzenia dedykowane fanom muzyki rap oraz R&B. Nowością w ofercie klubu będzie Funk Odyssey – cykl nocnych imprez tanecznych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć odnowionego wnętrza Blue Note!

Klub Blue Note jest integralnym elementem poznańskiej sceny kulturalnej, a jego jazzowe i bluesowe brzmienia wypełniają wnętrza od 1998 roku.

Właściciele przekazują, że mimo kompleksowej renowacji, starano się utrzymać oryginalny charakter miejsca. Zachowano charakterystyczne cechy jak antresola i bar, artystycznie zdobione poręcze prowadzące na główną salę oraz wejście od strony Dziedzińca Różanego. Te unikalne elementy są dziełem rzeźbiarza Adama Garnka i są obecne w klubie od początku jego istnienia. Cała przestrzeń została odświeżona i zmodernizowana, przeprowadzono reorganizację zaplecza i garderób. Dużo wysiłku włożono również w poprawę akustyki.