"Van Gogh Multi-Sensory Exhibition" – artystyczna podróż do Poznania

Poznań, znany polski ośrodek kultury, stał się gospodarzem unikalnej wystawy „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition”, która zdobyła uznanie publiczności na całym świecie. Od 16 września do 28 stycznia 2024 roku mieszkańcy i goście Poznania będą mieli wyjątkową możliwość zanurzenia się w fascynujący świat holenderskiego mistrza malarstwa, Vincenta Van Gogha.

Kluczową postacią kanonu sztuki światowej jest niewątpliwie Van Gogh. Pomimo jego krótkiego życia, które zakończyło się po zaledwie 37 latach, pozostawił po sobie imponującą liczbę ponad 2000 dzieł i ponad 600 listów. Choć uznany za jednego z najważniejszych artystów w historii, prawdziwe uznanie przyszło do niego głównie już po jego śmierci.

Od Los Angeles, przez Nowy Jork po Toronto – wystawa „Van Gogh Multi-Sensory Exhibition” wreszcie dotarła do Poznania. Stała się dostępna dla publiczności w Hali nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wykorzystując technologię Digital Art 360 na ekranach o powierzchni aż 2000 metrów kwadratowych, wystawa oferuje niezwykłe doświadczenia dla zmysłów. Wykorzystując listy pisane przez artystę do jego brata, prezentuje barwne, wielowymiarowe i pełne życia wizualizacje historii z życia Van Gogha. Narracja ta jest czytana przez uznanego aktora Roberta Gulaczyka, a całość uzupełnia subtelna oprawa muzyczna.