Koniec ery autobusów MAN Lion’s City na ulicach Poznania – pojazdy zostaną wymienione na nowe

Od lat były nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego, transportując pasażerów przez ulice Poznania i umożliwiając mieszkańcom dotarcie do szkół, miejsc pracy czy spotkań towarzyskich. Jak jednak poinformowano, teraz przyszła pora na ich zasłużony odpoczynek. Chodzi o autobusy marki MAN Lion’s City, które wkrótce zostaną wycofane z codziennej eksploatacji w poznańskim MPK.

MPK Poznań nabyło te pojazdy w dwóch transzach – pierwsza z nich obejmowała 32 autobusy zakupione w 2005 roku, a druga cztery egzemplarze nabyte w 2009 roku. Przez blisko dwie dekady te pojazdy były stałym elementem miejskiego krajobrazu, ale teraz podjęto decyzję o zaprzestaniu ich eksploatacji.

Przedstawiciele MPK Poznań poinformowali, że w minionym tygodniu zakończono eksploatację liniową tych autobusów. Po wielu latach służby na ulicach miasta nadszedł czas na ich zasłużony odpoczynek.

Jednakże, jak podkreślają przedstawiciele MPK Poznań, nie wszystkie autobusy tego typu zostaną wycofane na stałe. Kilka z nich będzie nadal pełnić specjalne funkcje. Autobus o numerze 1111 został przekształcony w autobus historyczny, stanowiąc symbol minionych lat. Ponadto, pojazd o numerze 1136 będzie służył jako środek transportu wykorzystywany w ramach programu szkolenia kierowców MPK.